Er is een inzamelingsactie gestart voor de kunststenaars van de vernielde beelden op de Kruiskade in Rotterdam. Kort na de finalewedstrijd tussen AS Roma en Feyenoord werden de beelden gesloopt door rellende supporters. De beelden zijn gemaakt om de inzet van zorgmedewerkers te eren. In totaal staan er sinds 18 mei 41 beelden, hartvormige poppetjes, in het centrum.
''Onze kunstenaars zijn er kapot van. Hun getroffen beelden kunnen nu niet meer op straat staan en niet meer geveild worden'', schrijft initiatiefnemer The Heroes. ''We willen ons project redden, maar beschikken niet over de middelen om de beelden te herstellen of opnieuw te produceren. Daarom proberen we alle kosten die het herstel, productie, transport, maar ook het lakken en plaatsen met zich meebrengt via deze crowdfunding-actie op te halen.''
Ook IC-arts Diederik Gommers doet via Instagram een oproep voor steun om de beelden te herstellen. Er is zo'n 26 duizend euro nodig voor de herstelwerkzaamheden. Daarvan is er nu iets meer dan 5300 euro opgehaald.